Su Arıtma Cihazı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Su Arıtma Cihazı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Su Arıtma Cihazı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Su arıtma cihazı alırken nelere dikkat edilmeli? Sorusunun yanıtı cihazın dayanıklılığından garantisine kadar pek çok faktörü içerir. Sağlığınızı tehlikeye atmak istemiyorsanız kaliteli su arıtma cihazı almaya önem vermeniz gerekir.

Su Arıtma Cihazı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bilindiği gibi suları içmeye uygun hâle getirebilmek için arıtma cihazlarından yararlanmak gerekir. Bununla birlikte su arıtma cihazları yelpazesindeki zengin çeşitlilik isabetli bir seçim yapmayı epey zorlaştırır.

İyi bir su arıtma cihazı şebeke suyundaki faydalı bileşenleri çözmez. Sadece zararlı maddeleri tanıyıp onları yok eder. Artıkları, mikroorganizmaları, kimyasalları, bakterileri, virüsleri ve buna benzer istenmeyen maddeleri ortadan kaldırır. Sudaki mineraller aynı kalacağı için tadı ve yapısı bozulmaz.

Kaliteli bir su arıtma cihazı sayesinde hem kendinizin, hem de sevdiklerinizin sağlığını koruyabilirsiniz. Bunun için şunlara dikkat etmelisiniz:

  1. Filtreler

Fiyat açısından, musluğun ucuna takılarak kullanılan filtre çeşitleri daha uygundur. Ne var ki, bunların verimliliği düşüktür. Çünkü o tarz filtreler yalnız yumuşak sudaki çözünmemiş maddeleri –kum, çamur vb.- arıtmakla yetinir.

Halbuki ters ozmoz filtreler böyle değildir. Onlar son derece kapsamlı bir arıtma işlemi gerçekleştirir. Fiyatları daha pahalıdır. Ancak suyu katı maddelerden tam olarak arındırabildiği için daha yüksek performanslıdır.

Öte yandan evlerde kullanıma uygun su arıtma cihazları; seramik filtre, aktif karbon filtre gibi farklı modeller de barındırır.

Filtreler arasından birini tercih ederken gözenek yapısını öğrenmek çok mühimdir. Eğer bir filtre, virüslerden ve bakterilerden daha büyük gözenek yapısına sahip ise zararlı maddeleri süzmekte başarısız kalacaktır.

En küçük boyutlu zararlı maddeleri bile süzme yeteneğine sahip membran filtreler ise bunların içerisinde en iyisidir. Bu filtrelerde bulunan gözenekler, ufacık maddelerin dahi geçişine müsaade etmeyecek kadar küçüktür.

Ancak membran filtre düşük basınca sahip olmamalıdır. Yoksa organik maddeleri tam filtreleyemez.

İzmir su arıtma cihazı satın almak için firmamıza başvurmayı düşünüyor ancak hangi filtre ne işe yarar? Bilmiyorsanız detaylı bilgi için bize danışabilirsiniz.

  1. pH Değeri

Cihazın pH değeri,standart pH değerleriyle uyum sağlıyor mu? Bu da su arıtma cihazı alırken dikkat edilecekler arasında öne çıkan bir sorudur.

pH değeriyle ilgili tüm bilgileri Water Pro’ya danışarak öğrenebilir ve seçimlerinize bu doğrultuda yön verebilirsiniz.

  1. Arıtma Cihazının Büyüklüğü

Cihazı suya ve prize yakın bir noktada konumlandırmak lâzımdır. Bu sebeple alacağınız su arıtma cihazının, yerleştirileceği alana uygun ölçüde olmasına özen gösterin.

Tasarımını, ebatlarını dikkatlice inceleyerek seçim yapın. Alandan tasarruf etmek istiyorsanız tezgâh altıveya sebil tipi cihazlara yönelebilirsiniz.

  1. Pompalı-Pompasız Seçenekler

Bulunduğunuz yerde su basıncı yüksek ise motorlu yani pompasız bir model tercih etmelisiniz. Ancak su basıncının düşük olduğu evlerde pompalı (motorlu) arıtma cihazlarından yararlanılması gerekir.

  1. Kaç Aşamalı (Tüplü) Olduğu

Su basıncı ev tipi arıtma cihazlarında minimum 4 bar olmalıdır. 5 aşama çoğunlukla idealdir.

  1. Sağlıksız Özellik Taşımaması

Kimi su arıtma cihazları sağlık için tehlikeli maddeler barındırır. Seçim sırasında, cihazın bu gibi maddeler bulundurup bulundurmadığını sorgulayın.

  1. Teknik Servis ve Müşteri Hizmetleri

Bu da, su arıtma cihazı alırken nelere dikkat edilmeli? Diye düşünenlerin hesaba katması gereken konulardan biridir. Firmanın ulaşılabilir olup olmaması, teknik destek imkânları ve müşteriyle nasıl ilgilendikleri size kalite noktasında fikir verebilir.

İzmir en iyi su arıtma cihazı arayanların ihtiyaçlarını nitelikli ürünleriyle yanıtlayan Water Pro, kesintisiz müşteri desteğiyle memnuniyet odaklı yaklaşım sergiler.

Kullanıcıların ürün hakkında merak ettiği her şeye detaylı bir şekilde cevap veren firmamız, akıllarda hiçbir soru bırakmaz. Herhangi bir sorun olduğunda ise hızlıca aksiyon alarak çözüme kavuşturur.

Bu kapsamda Water Pro; filtre değişim, cihaz bakımı, kurulum ve montaj, onarım gibi farklı hizmetleriyle zengin bir faaliyet yelpazesine sahiptir.

  1. İSO Kalite Belgeleri

Bu belgelerin mevcudiyetini sorgulayarak arıtma cihazının kalitesinden ve güvenilirliğinden emin olabilirsiniz.

Sağlıklı, temiz su ihtiyacınızı en ekonomik, pratik ve güvenli yoldan karşılamak için Water Pro markasına güvenebilirsiniz. Nefis tadıyla ve zengin muhtevasıyla favoriniz hâline gelecek kaliteli suya Water Pro farkıyla ulaşabilirsiniz.

0 Yorum

    Hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap