İzmir Su Arıtma Bakımı

WaterPro Su Arıtma Cihazları

İzmir Su Arıtma Bakımı

İzmir Su Arıtma Bakımı

İzmir su arıtma bakımı firması arayanların beklentilerini karşılayan Water Pro, bunu yaparken en doğru yöntemlerden ve en güncel teknolojilerden yararlanır. Garantili ürünleriyle uzun vadeli kullanım imkânı sunan Water Pro, cihazların işlevselliğini korumak için gerekli bakım hizmetlerini de faaliyet yelpazesinde barındırır.

Su Arıtma Cihazının Bakımı Neden Önemli?

Aldığınız cihaz ne kadar kaliteli olsa bile, periyodik bakımlarını yaptırmadığınız takdirde bozulması kaçınılmazdır. Filtrelerde tıkanıklık olması, filtre değişiminin zamanında yapılmaması ve benzeri durumlar cihazınızın verimliliğini düşürür, ömrünü kısaltır.

Bunun önüne geçmek için aylık ve yıllık bakımları aksatmamanız gerekir. Böylelikle cihazınızın tüm özelliklerinden ilk günkü gibi faydalanmaya devam edebilir; ergonomik, fonksiyonel, kullanıcı dostu bir su arıtma cihazına sahip olabilirsiniz. İnsan sağlığı için ideal pH değerine ulaşmış, lezzetli, kokusuz, temiz, renksiz, berrak bir suya kavuşursunuz.

Filtreler görevini tam olarak yerine getirir ve sudaki zararlı maddeleri hiçbir kalıntı bırakmadan giderir.

İzmir su arıtma bakımı alanında ilk tercihlerden biri olan Water Pro, bütün bu avantajları uygun fiyata sunar.

Su Arıtma Bakımı Kaç Ayda Bir Yaptırılmalı?

Bakım aralıkları cihazın özelliklerine, kullanılan filtrelerin çeşidine göre değişir. Bununla birlikte; granül aktif karbon, blok karbon gibi ön filtrelerin 6 ayda bir kontrol edilmesi, gerekiyorsa değişiminin yapılması lâzımdır.

Cihazdaki tüm filtrelerin komple bakımı ise yılda bir defa gerçekleştirilmelidir. Bu işlem, membran filtre ve post karbon filtre dâhil cihazın tüm filtrelerini içine alır.

İzmir Su Arıtma Bakımı Nasıl Yapılır?

Profesyonel teknisyenlerimiz cihazınızın niteliklerini ve ihtiyaçlarını belirleyerek en doğru bakım planını oluşturur.

Bu kapsamda gerçekleştirilen bazı işlemler şöyledir:

 1. Filtreler detaylı kontrol edilir.
 2. Arıtma cihazı uzun süre kullanılmamış ise, ilk kullanımda tank içerisindeki tüm suyun boşaltılması gerekir.
 3. Herhangi bir filtrede tıkanma meydana gelmişse bunun giderilmesi sağlanır.
 4. Değişim zamanı gelmiş filtreler değiştirilir. Bu noktada, cihazın markasına ve modeline uygun filtre seçimleri yapılarak herhangi bir uyumsuzluk yaşanması engellenir.
 5. Filtre değişimi yapılırken temiz su hortumlarının da değiştirilmesine önem verilir.
 6. Su kaçağı için gerekli denetimler gerçekleştirilir.
 7. Arıtma cihazının bazı elemanları tamirat gerektiriyorsa onarım işlemleri uygulanır veya orijinal yedek parçalarla değişim yapılır.
 8. Bunların ardından cihazın sorunsuz bir şekilde çalışıp çalışmadığı test edilir. Her şeyin yolunda gittiği kesinleştirildikten sonra müşteriye teslim edilir.

İzmir Su Arıtma Filtre Değişimi

Filtreler, su arıtma cihazlarının hayati parçalarından biridir. Bunların belirli aralıklarla değiştirilmeye ihtiyacı vardır. Eğer filtre, çıkarılabilir sünger özelliğinde ise bol suyla yıkanarak kullanılmaya devam edilebilir. Öteki filtreler ise arıtma cihazına monte edilir.

Su arıtma filtrelerinin kullanım ömrü genelde en fazla 1 yıldır. Vakti geldiği zaman çıkarılıp yerine yenisi takılmalıdır. Filtrelerin içerisinde bulunduğu membranlar ise deformasyon süresi daha uzun olan aksamlardır. Bunların filtreler gibi 6-12 ayda bir değiştirilmesine gerek olmayıp birkaç yıl kullanılabilir.

Öte yandan arıtılmış suyun kirlilik düzeyi de mebranların ve filtrelerin yıpranma süresini etkiler. Eğer su aşırı derecede kireçli ise bu durum filtrelerin daha sık aralıklarla değiştirilmesini gerekli kılabilir.

Su arıtma cihazları genellikle 5-6 aşamadan oluşur. Bu da suyun temizlenirken 6 farklı filtreden geçtiği anlamına gelir. Her filtre birbirine bağlıdır ve birinde ortaya çıkan sorun, öteki filtrelere olumsuz yansır.

Kirli su arındırılırken filtrelerin haznelerine kireç ve kum dolar. Bunların birikmesi hâlinde filtreler vazifesini başarıyla yerine getiremeyecek duruma gelir. Filtre değişiminin belli periyodlarla tekrarlanması bu durumu önler.

Hangi Filtrelerin Değişimi Yapılır?

Temel ve özel filtreler değişim kapsamına dâhildir. Örneğin;

 • Granül karbon filtre,
 • 1 mikron filtre,
 • Aktif karbon filtre,
 • 5 mikron filtre,
 • membran filtre.

Değişimi en çok önem taşıyan filtre ise 5 mikron filtredir. Zira bu, su arıtımının ilk etabını oluşturur. Suda bulunan büyük partiküllerin ayrılmasını sağlar. Bu aşamanın ardından sıra daha küçük partiküllerin ayrıştırılmasına gelir.

Eğer büyük partiküller daha ilk adımda filtreden geçmeyi başaramazlar ise, diğer filtrelerin bir anlamı kalmaz. Bundan dolayı öncelik, ilk filtrenin değişimindedir.

Filtre Değişim Süreleri Nedir?

Genel itibariyle, İzmir su arıtma bakımı firması olarak bizim tavsiyemiz şu şekildedir:

 • Ön Tortu Filtresi – 1. Aşama (PP 5 micron): 3-6 ay aralıklarla yenilenmelidir.
 • GAC Karbon filtresi – 2. Aşama: 3-6 ayda bir değiştirilir.
 • CTO Blok Karbon Filtre – 3. Aşama: Üç ilâ altı ay arayla yenilenir.
 • Membran Filtre – 4. Aşama: 1-2 yılda bir değiştirilir.
 • Sıralı Karbon ve Sonraki Ekstra Mineral Alkali Detox Filtreleri: 12 ayda bir değişim yapılır.

Su Arıtma Filtreleri Nasıl Değiştirilir?

Kullanılacak yöntemler cihazın modeli doğrultusunda belirlenir.

Tezgâh altı su arıtma cihazlarında filtre değişimi şöyle yapılır:

 • Cihazın su giriş bağlantısı ve çıkış bağlantısı kesilir.
 • Ardından cihaz tezgâhın üzerine alınır.
 • Filtreler, sökme aparatıyla gevşetilir.
 • Sonra gevşemiş filtreler yerinden elle çıkarılır.
 • Yerlerine orijinal yeni filtreler konur.
 • Aparat vasıtasıyla sıkıştırma yapılarak cihaz tekrar monte edilir.
 • Su belli bir süre akıtılarak filtrelerin temizliğinden emin olunur ve tank içinde bulunan kötü kokunun gitmesi sağlanır.

¡

 • Şebeke suyundan cihaza gelen suyun vanası ve arıtma cihazının tankındaki vana kapatılır.
 • Membran filtrenin contası varsa çıkarılır. Üzerinde bulunan somun sökülür.
 • Eski filtre pense veya farklı bir âlet yardımıyla çıkarılır.
 • Yeni filtre yerine takılıp tam olarak oturması sağlanır. Bunun için sıkıca bastırılarak yerleştirilmelidir.
 • Kapağı kapatılır ve somun iyice sıkılır.
 • Sediment filtre ve karbon filtreler ise, arıtma cihazlarına özel olarak üretilmiş anahtar ile yerinden çıkarılır. Bu sırada filtrelere takılı hortumlar da sökülmelidir.
 • Yeni filtreler, yerine tamamen oturacak biçimde dikkatlice yerleştirilir. Daha sonra güzelce sıkılır.
 • Kapatılmış vanalar yeniden açılır.

Filtre Değişim Sırası

Water Pro, İzmir su arıtma cihaz bakımı alanındaki hizmetleri sırasında filtre değişimini şu sıralamaya uygun olarak gerçekleştirir:

 • 5 Mikron filtre:

Bu, gözenekli ön başlangıç filtresidir. Çamur, kum, tortu ve mil gibi çeşitli zararlıları arıtır. Cihaza giren su ilk olarak bu filtreyle karşılaşır.

 • Aktif Karbon Filtre:

Su, ikinci aşamada bu ön filtrasyon sisteminden geçer. Tat artırıcı etkiye sahiptir. Koku mevcutsa bunu yok eder. Suyun rengini berraklaştırır. Suyu ihtiva ettiği klordan ve taşıdığı kimyasallardan temizler.

 • 1 Mikron Filtre:

Ters ozmoz mekanizmasının üçüncü aşamasında ise görevi bu filtre devralır. Diğer filtreler için optimum filtre ömrü sağlayan bu aşama sudaki büyük partiküllerin uzaklaştırılmasında etkin rol oynar.

 • Membran Filtre:

Cihazın ana filtrasyon vazifesini üstlenir. ‘Reverse Osmosis’ diye de adlandırılır. Suda yer alan; bakteri, ağır metal, kimyasal, kireç ve tortu gibi maddeleri tutar. Böylece suyun saf hâle gelmesini sağlar.

Mineral, tat ve Ph yönünden suyun içilmeye uygun bir duruma gelmesine yardım eder.

 • Pentek Alkalin Filtre:

Asidik etkilere karşı yüksek direnç kazandırır. Suların pH bakımından ideal düzeye gelmesini mümkün kılar.

 • Mineral Filtre:

6. aşamada ise karşımıza bıocera filtre (mineral filtre) çıkar. Sisteme gerekli miktarda mineral takviyesi yapmak için kullanılır. Suya, vücudumuzun gereksinim duyduğu mineralleri ekler. Böylece su içeriğini zenginleştirir. Bu yönüyle metabolizmanın hızlanmasında, organların ve hücrelerin korunmasında büyük paya sahiptir.

 • Diğer Aşamalar:

Detoks  filtre, post karbon filtre gibi parçaların değiştirilmesi bu işlemlerden sonra olur.

Sonuç

Su arıtma cihazı bakımı, ürününüzü performanslı ve güvenli bir şekilde kullanmanız için büyük önem taşır. Cihazınızın sağlıklı, içilebilir su üretebilmesi bakım işlemlerinin düzenli yapılmasıyla mümkündür. Aksi takdirde cihazınızın hurdaya çıkmış bir üründen farkı olmayacak, şebekeden gelen suyu size doğrudan vererek sağlığınızı tehlikeye atacaktır.

İzmir su arıtma bakımı yapan yerler içinde ön plana çıkmayı başaran Water Pro, bu husustaki gereksinimlerinizi en iyi şekilde karşılamaya hazırdır.

Kullanım ömrünü doldurmuş filtrelerden kurtulmak, eskiyen cihazınıza ilk günkü fonksiyonelliğini geri kazandırmak için bizi tercih edebilirsiniz. Bakım işlemleri kapsamında cihaz temizliği, yedek parça temini, onarım ve benzeri hizmetlerimizden de yararlanabilirsiniz.

Sizi Arayalım

Formu doldurup gönderin detaylı bilgilendirme için sizi arayalım

10569
Su Arıtma Cihazı
9875
Su Arıtma Sebili
20597
Değiştirilen Filitre
5000+
Mutlu Müşteri

Ayrıcalıklarımız

Water Pro imzasını taşıyan su arıtma cihazları size; ağzınıza lâyık tada, vücudunuzun ihtiyacı olan içeriklere sahip suyu armağan eder.
Buna göre, Water Pro su arıtma cihazları sayesinde tüketeceğiniz suyun şu özellikleri taşıyacağından emin olabilirsiniz:

Tertemiz

Tertemiz

Kireç, pas, atık madde, çamur, kötü koku ve benzeri hiçbir şeyden eser yoktur. Tamamen hijyenik, pırıl pırıl ve berraktır.

Lezzetli

Lezzetli

Suyun kendine has tadını alırsınız. ‘Kana kana içmek’ deyimini her yudumda yaşar, mükemmel su kalitesini her damlada hissedersiniz.

Sağlıklı

Sağlıklı

İçeceğiniz suyun doğal yapısı asla bozulmaz. Water Pro tarafından geliştirilen son teknoloji ürünü arıtma cihazları hangi maddeleri yok ederken hangilerini koruması gerektiğini çok iyi bilir. Bu nedenle her zaman %100 faydalı bir su tüketmenin hazzını duyumsayabilirsiniz. ‘Su hayattır.’ Sözünü ilke edinen Water Pro, hayatınıza değer katmak için en iyi su arıtma cihazlarını üreterek piyasaya sürmüştür.

Güvenli

Güvenli

Water Pro ile arındırılan su; patojen, mikrop, bakteri ve benzeri zararlı mikroorganizmalar barındırmaz. Üstelik suyun pH değeri normal düzeyde tutulur. Bu da onun, insan sağlığı için ideal ve tamamen risksiz olacağı anlamına gelir.

Tüm bu ayrıcalıklara Water Pro İzmir su arıtma markası ile sahip olmak için daha fazla beklemeyin!

Bize Ulaşın