İzmir Su Arıtma Cihazı

WaterPro Su Arıtma Cihazları

İzmir Su Arıtma Cihazı

İzmir Su Arıtma Cihazı

İzmir arıtma cihazı arayışına yanıt veren Water Pro, yüksek kaliteli ürünleriyle tercih sebebidir. Gerçek suyun doyum olmaz tadını deneyimlemek isteyenler seçimini Water Pro’dan yana kullanarak kendini her gün şanslı hisseder.

En önemli yaşam kaynağımız olan su, Water Pro güvencesiyle Türkiye’nin dört bir yanına ulaşır. Sürekli damacana suya para harcamak istemiyor, kendi suyunuzu kendiniz arıtarak içmeyi düşünüyorsanız Water Pro sizin için doğru adrestir.

İzmir Su Arıtma Cihazı Nedir?

Şebeke sularının güvenli, içilebilir, sağlığa ve damak tadına uygun bir hâle getirilmesi için kullanılan ürünlere su arıtma cihazı denir. Bunlar, söz konusu işlemi sahip oldukları filtreler aracılığıyla gerçekleştirir.

Evlerdeki musluk suyunun yemeklerde gönül rahatlığıyla kullanılması, meyvelerin ve sebzelerin bu su ile temizlenmesi ve o suyun güvenle içilmesi böyle mümkündür.

İzmir Su Arıtma Cihazı Avantajları

Sularda meydana gelen kirlilik, suların tüketilmeden ve çeşitli amaçlarla kullanılmadan önce bazı proseslere tâbî tutulmasını gerektirir. Bu filtreleme işini su arıtma cihazları yapar.

Böylece; sular farklı bileşenlere sahip olsa ve değişik özellikler taşısa bile, içilebilecek duruma getirilir. Bu ise hızla tükenen kaynakların daha verimli kullanılmasında, ailelerin bütçelerinden tasarruf etmelerinde ve bireylerin sağlıklı kalmasında büyük öneme sahiptir.

Buna göre su arıtma cihazlarının avantajları şöyle sıralanabilir:

 1. Suyun pH oranını dengeler.
 2. Sulardan enfeksiyon kapma, salgın hastalığa yakalanma riskini yok eder.
 3. Sudaki zararlı maddeleri temizleyerek bunların yol açacağı sağlık sorunlarının önüne geçer. Kir, tortu, kum, bulanıklık, ağır metal, klor ve benzeri ne varsa özel filtre sistemiyle bu bileşenleri ayırır. Virüsleri, bakterileri, parazitleri öldürür. Suyu kimyasal karışımların, ilaç karışımlarının etkisinden kurtarır. Bunun sonucunda yararlı, saf, berrak bir su ortaya çıkar. Bunu yaparken faydalı minerallere hiçbir zarar vermez.
 4. Suyun içerisinde bulunan kireci (kalsiyum karbonatı) giderir. Böylelikle kireçli sudan dolayı bulaşık ve çamaşır makinesinin elemanlarında arıza yaşanmasını da önler. Bu sayede beyaz eşyalar daha uzun süre ve yüksek performansla kullanılır.
 5. Damacana su maliyetini ortadan kaldırır. Bu ise kişilerin daha fazla tasarruf etmesine olanak verir.
 6. Arıtma cihazından çıkan suyla yapılan yemekler daha lezzetli olur.
 7. Ayrıca bu su, cildi ve saçları nemlendirir. Daha canlı, yumuşak, pürüzsüz olmasına katkıda bulunur.
 8. Öte yandan cihazla arıtılmış su vücut tarafından hızlı bir şekilde emilir. Bağırsakları, böbrekleri yormaz. Çünkü bu sularda madeni tuz yoktur. O yüzden vücuda ek yük getirmez. Kan dolaşımını hızlandırır, bedeni diri tutar.
 9. İzmir arıtma cihazı avantajları tansiyon hastalarını da yakından ilgilendirir. Çünkü kaliteli su arıtma cihazlarıyla elde edilen sular düşük potasyum ve sodyum oranına sahiptir. Onun için tansiyon hastaları tarafından da güvenle tüketilebilir.

İzmir  Arıtma Cihazı Çeşitleri ve Filtreleri

Bunlar temel olarak; ev tipi, iş yeri tipi ve sanayi tipi arıtma cihazı şeklinde sınıflandırılır.

Teknik yapısına ve barındırdığı özelliklere göre İzmir su arıtma cihazı modelleri değişiklik gösterir. Bunun temel nedeni, arıtma cihazlarında kullanılan filtrelerin farklı olmasıdır.

Şöyle ki:

Ters Ozmoz

Bu sistemin yapısı şunlardan meydana gelir:

 1. CTO (Aktif karbon) filtre,
 2. GAC (Granül aktif karbonlu) filtre,
 3. Sediment filtre,
 4. Post karbon filtre,
 5. Membran filtre,
 6. Tank Hazne (Depo).

Sediment Filtreler

Bunlar sıkıştırılmış kâğıttan yapılır. Arıtma cihazının girişine takılarak kullanılır. Sudaki pas, çamur, partikül ve benzeri maddelerin sisteme girmesini önler.

Granül Aktif Karbonlu (GAC) Filtreler

Suya karışmış organik kimyasalların sudan ayrılmasını sağlar. Ters ozmoz sisteminin ikinci filtresi budur.

Aktif Karbon Filtreler

Su, karbon filtreden geçerken yapısındaki kimyasallar karbona yapışarak arıtılır. Böylece saf su elde edilir. İşte bunu, sistemin 3. Filtresi olan aktif karbon filtre gerçekleştirir.

Membran Filtreler

İzmir arıtma cihazı modelleri arasında inceleme yaparken hepsinde karşılaşabileceğiniz bu filtre, cihazların en önemli parçasını oluşturur.

Zira membran, Milimetrenin yalnızca 10 milyonda biri kadar ufak gözeneklere sahiptir. Yarı geçirgen özellikli bir zar katmanından meydana gelir. Bu yapısı ile, musluktan akan suyu en ince şekilde, molekül düzeyinde işlemeyi başarır.

Bunun sonucunda sudaki tüm kirletici maddeler yok edilir. Ayrıca suyun sertliği düzenlenir ve içilebilir seviyede olması sağlanır.

Post Karbon Filtreler

Karbon filtrasyon işleminin ardından suda yine bazı organik parçacıklar ve klor artıkları kalabilir. Post karbon filtre, bütün bu kalıntıları ânında temizler.

Cocunut yani Hindistan cevizi kabuğundan üretilen yüksek kaliteli tatlandırıcıyla suya hoş bir aroma verir. İzmir su arıtma cihazları tüm çeşitlerinde son aşama filtresi olarak post karbon filtresini barındırır.

 • Ters Ozmoz Sistemin Diğer Aşamaları

Bunların yanı sıra, ters ozmoz sisteminde ilâve filtrelerden söz etmek mümkündür. Onları şöyle listeleyebiliriz:

 • PH Filtre:

Karbon filtrasyondan sonra sudan hâlâ uzaklaşmamış olan organik parçacıkların filtrelenmesine yardımcıdır. Suyun tadını yoğunlaştırır ve koku gidericidir.

 • Antioksidan Filtre:

Suyu alkali ve mineral bakımından zengin hâle getirir. Yapısında sodyum, potasyum, magnezyum, kalsiyum gibi ana mineraller barındıran bir su elde etmeyi mümkün kılar.

İzmir arıtma cihazı arayışında ilk ve en güvenilir çözüm noktası olan Water Pro, ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayacaktır.

Sizi Arayalım

Formu doldurup gönderin detaylı bilgilendirme için sizi arayalım

10569
Su Arıtma Cihazı
9875
Su Arıtma Sebili
20597
Değiştirilen Filitre
5000+
Mutlu Müşteri

Ayrıcalıklarımız

Water Pro imzasını taşıyan su arıtma cihazları size; ağzınıza lâyık tada, vücudunuzun ihtiyacı olan içeriklere sahip suyu armağan eder.
Buna göre, Water Pro su arıtma cihazları sayesinde tüketeceğiniz suyun şu özellikleri taşıyacağından emin olabilirsiniz:

Tertemiz

Tertemiz

Kireç, pas, atık madde, çamur, kötü koku ve benzeri hiçbir şeyden eser yoktur. Tamamen hijyenik, pırıl pırıl ve berraktır.

Lezzetli

Lezzetli

Suyun kendine has tadını alırsınız. ‘Kana kana içmek’ deyimini her yudumda yaşar, mükemmel su kalitesini her damlada hissedersiniz.

Sağlıklı

Sağlıklı

İçeceğiniz suyun doğal yapısı asla bozulmaz. Water Pro tarafından geliştirilen son teknoloji ürünü arıtma cihazları hangi maddeleri yok ederken hangilerini koruması gerektiğini çok iyi bilir. Bu nedenle her zaman %100 faydalı bir su tüketmenin hazzını duyumsayabilirsiniz. ‘Su hayattır.’ Sözünü ilke edinen Water Pro, hayatınıza değer katmak için en iyi su arıtma cihazlarını üreterek piyasaya sürmüştür.

Güvenli

Güvenli

Water Pro ile arındırılan su; patojen, mikrop, bakteri ve benzeri zararlı mikroorganizmalar barındırmaz. Üstelik suyun pH değeri normal düzeyde tutulur. Bu da onun, insan sağlığı için ideal ve tamamen risksiz olacağı anlamına gelir.

Tüm bu ayrıcalıklara Water Pro İzmir su arıtma markası ile sahip olmak için daha fazla beklemeyin!

Bize Ulaşın