İzmir Su Arıtma Filtreleri

WaterPro Su Arıtma Cihazları

İzmir Su Arıtma Filtreleri

İzmir Su Arıtma Filtreleri

İzmir su arıtma filtreleri arayışına yanıt veren pek çok firma ile doludur. Cihazınız için en kaliteli, dayanıklı ve fonksiyonel parçaları uygun fiyata satın almak istiyorsanız Water Pro, sizin için doğru adrestir.

Farklı arıtma cihazı modellerine yönelik filtre seçenekleri sunan Water Pro, bu konudaki beklentilere gelişmiş teknolojisiyle yanıt verir.

İzmir Su Arıtma Cihazı Filtreleri Nelerdir?

Her su arıtma cihazı 5 veya daha fazla aşamaya sahip filtre sisteminden oluşur. Bu cihazlar ters ozmoz (Reverse Osmosis) prensibi ile çalışırlar. Tüm filtrelerin ayrı görevleri vardır ve hepsi birbiriyle bağlantılıdır. O nedenle bir filtrenin yanlış seçilmesi, tıkanması veya bozulması diğer filtreleri de olumsuz etkiler.

Su, yeterince temiz ve sağlıklı hâle gelmesi için çeşitli filtrelerden geçmek zorundadır. Filtreler suyun katı maddelerden ve gözle görülmeyen mikroplardan, bakterilerden arındırılmasını sağlar. Suda bulunan çamuru, kireci, tortuları, kumu, zararlı partikülleri, kötü kokuyu ve bulanıklığı yok eder. Böylece suyu güvenle içilebilecek kıvama getirir. Temiz, kokusuz, renksiz, mineral bakımından zengin, faydalı, lezzetli bir su elde etmeyi mümkün kılar.

Bunun için kullanılan İzmir su arıtma filtre çeşitleri ise şöyle sıralanabilir:

  • 5 Micron Filtresi 

Sediment Filtre olarak da bilinir. 5 mikron büyüklüğünde gözenekleri mevcuttur. Kullanım ömrü yaklaşık 6 aydır. En geç 9 ay içinde yenisiyle değiştirilmelidir.

Su, ilk olarak bu filtreye gelir. Burada tortu ve toprak gibi büyük parçalı maddelerden, kum ve çamur gibi kirleticilerden arındırılır. Söz konusu maddeler süzüldükten sonra su, ikinci aşamaya aktarılır.

  • CTO Karbon Blok

Arıtma işleminin ikinci aşamasını bu filtre oluşturur. Tozlardan ve çeşitli büyük partiküllerden temizlenen suyun kokusu, rengi, tadı bu filtrede düzenlenir.

Sularda bulunan klor bu filtre sayesinde ayrıştırılır ve suyun insan sağlığı için uygun bir yapıya gelmesi kolaylaşır. Suda yer alan ağır kimyasallar da bu filtre yardımıyla uzaklaştırılır.

Karbon filtreler 6-8 aylık bir kullanım ömrüne sahiptir. Bu filtrenin değişimi gerekli zaman aralığında yapılmazsa cihazdaki su klordan arındırılamaz. Bu da suyun sağlık için tehdit oluşturacağı anlamına gelir.

Öte yandan karbon filtre ayrıca membran filtrenin korunmasından sorumludur. Öteki filtrelerin işlevselliği için hayati bir öneme sahip olan CTO karbon filtre, suyu üçüncü aşamaya iletmekle görevlidir.

  • Granül Karbon Filtresi

Sitemizden İzmir su arıtma filtre modelleri yelpazemizi incelerken bu filtre ile de karşılaşabilirsiniz. Arıtma cihazında üçüncü aşamayı meydana getiren bu filtre, suyu sağlık için risk taşıyan organik maddelerden kurtarır. Suyun koku, renk, tat ve benzeri hususları üzerinde de önemli etkileri vardır. Kullanım ömrü 6 ay sonra dolar.

Büyük boyuttaki aktif karbon taneciklerinin oluşturduğu bu filtre sudaki çeşitli organik bileşikleri de tutma kabiliyetine sahiptir. Yüzeysel alanı büyük olduğu için bünyesinde çok miktarda kirliliği hapsedebilir. Yaklaşık 3500-4000 litre su arıtabilir.

  • Membran Filtre

Ters ozmoz sistemlerin kalbi olarak nitelendirilebilir. Arıtma işleminin büyük bir kısmını gerçekleştirmekle membran filtre vazifelidir. En önemli su arıtma filtreleri içerisinde bulunan bu filtrenin mikron aralığı çok küçüktür. O nedenle sudaki en ufak mikroorganizmaları bile yakalayıp ânında yok eder.

Gözenekleri bir hayli dar olduğu için suyu tamamıyla arıtır. Minik gözeneklerinden yeterli basınç altında yalnızca bazı gazlar, su molekülleri ve küçük molekül yapısına sahip iyonlar geçebilir. Diğer mineraller, ametaller, metaller ve buna benzer yabancı maddelerin geçişine izin vermez.

Suyun %100 güvenli ve sağlıklı hâle gelmesinde kilit rol üstlenir.

-Deyim yerindeyse- öteki filtreler iyi performans sergiler, ancak son vuruşu membran filtre yapar… Bu filtrelerin kullanım ömrü biraz daha uzun olup yaklaşık 2-3 yıl civarıdır.

  • Tatlandırıcı (Post Karbon) Filtre

Suyun içimi bu filtre sayesinde güzelleşir. Suya tat katan bu filtre çoğunlukla Hindistan cevizi kabuğundan elde edilir. Membrandan geçen arıtılmış su bu filtre sayesinde lezzetlenir. Eğer post karbon filtre olmazsa temizlenen su metalimsi bir tada sahip olacağından dolayı içilemez.

  • Mineral Filtre

Bu filtre de yine 6 ay boyunca sorunsuz kullanılabilecek şekilde tasarlanır. Suyun faydalı mineraller açısından iyi bir kaynak olmasına yardım eder. Suyun besin öğeleri bakımından zengin bir yapı kazanmasında pay sahibi olan bu filtre, tüketiciye mineral değerleri yüksek bir su ulaştırır.

Bu filtrede suyun içerisine; potasyum, kalsiyum, magnezyum, sodyum gibi mineraller eklenir. Bu da içme suyunun kalitesini artırır, kişilerin ihtiyaç duyduğu temel mineralleri sudan almasına imkân tanır.

  • pH Alkali Filtre

İsminden de anlaşılacağı üzere suyun alkali hâle gelmesini sağlar ve pH seviyesini dengelemeye yarar. Suyun kilo vermeye yardımcı olması, sindirim sistemini düzenlemesi bu filtrenin suya kattığı alkalilik ve pH oranını ideal düzeye getirmesi sayesindedir.

İzmir su arıtma filtreleri için siz de Water Pro farkını deneyimleyebilir, cihazınızı her zaman ilk günkü verimliliğinde kullanmayı sürdürebilirsiniz.

Sizi Arayalım

Formu doldurup gönderin detaylı bilgilendirme için sizi arayalım

10569
Su Arıtma Cihazı
9875
Su Arıtma Sebili
20597
Değiştirilen Filitre
5000+
Mutlu Müşteri

Ayrıcalıklarımız

Water Pro imzasını taşıyan su arıtma cihazları size; ağzınıza lâyık tada, vücudunuzun ihtiyacı olan içeriklere sahip suyu armağan eder.
Buna göre, Water Pro su arıtma cihazları sayesinde tüketeceğiniz suyun şu özellikleri taşıyacağından emin olabilirsiniz:

Tertemiz

Tertemiz

Kireç, pas, atık madde, çamur, kötü koku ve benzeri hiçbir şeyden eser yoktur. Tamamen hijyenik, pırıl pırıl ve berraktır.

Lezzetli

Lezzetli

Suyun kendine has tadını alırsınız. ‘Kana kana içmek’ deyimini her yudumda yaşar, mükemmel su kalitesini her damlada hissedersiniz.

Sağlıklı

Sağlıklı

İçeceğiniz suyun doğal yapısı asla bozulmaz. Water Pro tarafından geliştirilen son teknoloji ürünü arıtma cihazları hangi maddeleri yok ederken hangilerini koruması gerektiğini çok iyi bilir. Bu nedenle her zaman %100 faydalı bir su tüketmenin hazzını duyumsayabilirsiniz. ‘Su hayattır.’ Sözünü ilke edinen Water Pro, hayatınıza değer katmak için en iyi su arıtma cihazlarını üreterek piyasaya sürmüştür.

Güvenli

Güvenli

Water Pro ile arındırılan su; patojen, mikrop, bakteri ve benzeri zararlı mikroorganizmalar barındırmaz. Üstelik suyun pH değeri normal düzeyde tutulur. Bu da onun, insan sağlığı için ideal ve tamamen risksiz olacağı anlamına gelir.

Tüm bu ayrıcalıklara Water Pro İzmir su arıtma markası ile sahip olmak için daha fazla beklemeyin!

Bize Ulaşın